top of page
Search

Koncert v saloonu Bažina

Updated: Oct 5, 2020

Bohužel z důvodu nových vládních nařízení a vyhlášení nouzového stavu byl tento koncert zrušen. Těšíme se na vás někdy příště!


Blíží se termín koncertu ve Františkových Lázních v saloonu Bažina. Moc se na něj těšíme, protože když se nám podaří pozvat dostatečný počet lidí, máme v plánu natočit video, které potom pošleme do soutěže v USA. Poslední soutěž v USA jsme vyhrály, jenom koronavirus nám překazil účast na předávání cen, ale doufáme, že se nám to podaří v příštím roce!

Jménem pořadatele vás proto žádáme, pokud se někdo chystáte na tento skvělý koncert, zajistěte si místo k sezení rezervací na tel. +420774 147 666. Především zveme účastníky našeho posledního koncertu v Lokti nad Ohří, kterým náš koncert propršel, aby si ho užili pěkně v suchu a teple Rezervaci je nutné nahlásit nejpozději do 9.10.2020 Rezervace je nezávazná, jen je nutné v tuto chvíli vědět přibližně kolik se zúčastní lidí.

Těšíme se na všechny naše fanoušky na naší country-western show v oblíbeném saloonu Bažina!

https://billysaloon.cz/


 

Unfortunately due to the new restrictions and the state of emergency declaration, this show has been cancelled. We look forward to you next time!


The date of the concert in Františkovy Lázně in the Bažina saloon is approaching. We are looking forward to it sooo much, because if we manage to invite a sufficient number of people, we plan to shoot a video, which will be sent to compete in the USA. We already won the last competition in the USA, only the coronavirus prevented us from participating in the awards ceremony, but we hope that we will succeed next year!


Therefore, on behalf of the organizer, we ask you, if you are intending to come to this great concert, book your seat on tel. +420774 147 666.

Above all, we invite the participants of our last concert in Loket nad Ohří, who were splashed with the rain at our last show, to enjoy it nicely in the dry and warm place.

Reservations to be made until October 9, 2020

The reservation is non-binding, you just need to know approximately how many people will participate.

We are looking forward to all our fans at our country-western show in the popular and favourite Bažina Saloon!

https://billysaloon.cz/291 views

Recent Posts

See All

NEW CD

Comments


bottom of page